RELAX - cvičný komorový kite, maximálně jednoduché ovládání

Začátky kitingu nebyly nikdy jednodušší! Z naší nové řady 3šňůrových kitů Relax ve velikostech 1,8 / 3,5 / 5,0 si vybere opravdu každý.

 Ovládání kitů pomocí hrazdy (baru) spojuje maximální jednoduchost ovládání a 100% bezpečnost! Dvě ovládací - nosné - šňůry jsou doplněné třetí bezpečnostní šňůrou, která umožňuje jednoduché, okamžité a spolehlivé zrušení tahu kita.  Tato 3 šňůra umožňuje také snadné přistávání kita a restarty (start "pozadu" přes odtokovou hranu):

 • velikosti 1,8 / 3,5 / 5,0 m2
 • plnohodnotný kiting s minimálními náklady – nejlepší poměr „cena-výkon“
 • jednoduchá příprava na start a snadný start
 • nepotřebujete žádné další vybavení – stačí náš Relax kite komplet a můžete hned začít s kitingem!
 • výborná ovladatelnost a stabilita
 • možnost létání v minimálním větru již od 1-2 m/s
 • konstrukce s minimálním počtem vyvazovacích šňůr usnadňuje ovládání
 • kvalitní tkanina Skytex a celkové odlehčení konstrukce přispívá k využití většího rozsahu větru a lehké ovladatelnosti
 • pečlivé a přesné zpracování
 • garantovaný záruční i pozáruční profesionální servis

 

Již první koncept kitu RELAX, který byl ovládaný 4 šňůrami pomocí handles (ovládacích tyček - ruček), byl vyvinut jako maximálně uživatelsky jednoduchý kite. Pouze 2 řady nosných šňůr ve vyvázání vrchlíku zjednodušily manipulaci s kitem a použité materiály zajistily použití i v minimálním větru.

 Naše nejnovější verze Relaxe navazuje na tento koncept, který je doplněn ovládáním 3 šňůrami a hrazdou. Toto řešení přináší 100% bezpečnost - stačí pustit hrazdu a díky  bezpečnostní šňůře, která je propojena leashem se zápěstím,  nastane okamžité a spolehlivé zrušení tahu kita.  Tato 3 šňůra umožňuje také snadné přistání kita a jeho restart (start "pozadu" přes odtokovou hranu). 

Protože RELAX kite je koncipovaný jako cvičný kite, zaměřili jsme se také na odolnost vůči chybám začínajícího kitera. Kritická místa, jako např. poutka - vyvázání vrchlíku - jsou vyztužená. Dalším kritickým místem u komorových kitů jsou dofukovací otvory v žebrech. RELAX tyto otvory jednoduše vůbec nemá - dofukování a vyrovnávání tlaku uvnitř vrchlíku je řešeno otvory v zadní časti vrchlíku - u odtokové hrany.

 

Kity RELAX využívají autostabilní tvar vrchlíku. Díky tomuto řešení je kite extrémě stabilní v celém rozsahu letového okna včetně jeho okraje. Kite je také mimořádně odolný vůči turbulenci a velmi dobře absorbuje větrné poryvy. 

 

 RELAX jako primárně cvičný kite je nastaven tak, aby se jeho letové vlastnosti co nejvíce blížily "velkým" kitům s depowerem.

Ovládání kita je pomocí hrazdy - baru s dvěmi řídícími šňůrami (zatáčení kita) a třetí bezpečnostní. Tato třetí šňůra umožňuje navíc snadné přistání a opětovný restart.

 

Maximální bezpečnost pro začínající kitery je u Relaxe zajištěna 3. šňůrou s propojenou na ruku. V případě nebezpečí stačí jen pustit hrazdu - kite okamžitě zcela ztratí výkon a padá k zemi. Přitom však stále zůstavá připojen na 3. šňůře, takže neodlétně. 

Při včasném použití snižuje tento ověřený systém riziko úrazu na skutečné minimum. 

Ve velikosti 1,8 m je Relax vhodný i pro děti od cca 7 let, samozřejme za asistence a dohledu dospělé osoby seznámené se základy kitingu.

Osvědčená koncepce kitů Relax je maximálně efektivní a nabízí výborné výkony a ovladatelnost za velmi dobrou cenu. Na vrchlík je použita špičková tkanina Skytex (výrobce Porcher, Francie) a dnes progresivní technologie vyvázání šňůr pouze do 2 řad (u Relaxe používaná od roku 2005!), maximální odolnost proti poškození podporuje originální Pegas řešení žeber bez dofukovacích otvorů (nejčastější příčina poškození komorových kitů).

Nove kity Relax ale nejsou jen ideální cvičné kity. Mají velmi široké využití i pro zkušené kitery ve spojení s longboardem, skatem, bruslemi (in-line i na ledě) a pro své maximálně jednoduché ovládání získávají rychle na oblibě!

 

Komplet obsahuje:

 • kite Relax 1,8 / 3,5 / 5,0  m2

 • hrazdu - bar

 • ovládací šňůry Trevira 3x20m pro Relax 1,8
 • ovládací šňůry nosné Dyneema 2x20 m/300 kg + 1x20m Trevira pro Relax 3,5 a 5,0 m2

 • bezpečnostní popruh - leash

 • praktický přenosný obal na kita i hrazdu

 • příručku

 

 Technická data Pegas Relax:

 

 

 

 

© 2015 Pegas2000. Všechna práva vyhrazena.
PEGAS, Švábky 2, 180 00 Praha 8
telefon: 242 413 083
mobil: 603 15 25 23
e-mail: pegas(at)pegas2000.cz

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. SOUHLASÍM
logo