3 DNY INTENZIVNÍHO KITEBOARDINGU

Za velmi příznivou cenu Vám nabízíme osvědčený koncept 3denních kiteboarding kurzů s maximálně individuálním přístupem. Naším cílem je Vaše spokojenost - bezpečné a rychlé zvládnutí základů kiteboardingu.

Bezpečná a progresivní  výuka kiteboardingu je poměrně náročná a není možné jí smysluplně realizovat při velkém počtu klientů. Naše kurzy proto probíhají v malé skupině - zpravidla 4 - 6 klientů s tím, že na jednoho instruktora jsou maximálně 2 klienti. Díky tomu můžeme přizpůsobit průběh kurzu schopnostem a možnostem každého jednotlivce a zajistit opravdu individuální přístup a maximální využití času.

Naše kiteboarding kurzy jsou určeny pro ty, kteří mají o kiteboarding opravdový zájem a chtějí se ho skutečně naučit. Nejedná se o žádné "masové" akce založené na nabídkách různých slevových serverů. Proto také nabízíme pro absolventy kurzů možnost navázat na základní zkušenosti a pokračovat až do dosažení samostatnosti. I potom máte ale možnost s námi dále jezdit a využít našit kiteboarding tripů, na kterých vám poskytneme potřebné vybavení a v případě potřeby samozřejmě i nezbytnou podporu.

Kurzy probíhají na osvědčeném německém spotu Rujana. Tato lokalita se maximálně osvědčila díky vyhlášenému stálému a pravidelnému větru, mělké vodě a dobré dostupnosti.


 CENA KURZU JE 6.500,- KČ A ZAHRNUJE:

  • péči instruktora - vždy maximálně 2 klienti na jednoho instruktora
  • teoretickou přípravu - technika, aerodynamika, meteorologie, bezpečnost
  • přípravu vybavení, základní seznámení s ovládáním kitů na zemi
  • praktickou část na vodě
  • kompletní vybavení různých velikostí (kite komplet, trapéz, helma, vesta) podle síly větru a dosaženého stupně ovládání kita
  • zapůjčení neoprénu
  • slevu 10% na snowkitové vybavení zakoupené v naší prodejně Pegas nebo objednané přes náš e-shop SportWings.cz
  • slevu 10% na Mystic vybavení zakoupené v naší prodejně Pegas nebo objednané přes náš e-shop SportWings.cz
  • slevu 10% při využití služeb naší kite půjčovny

PRŮBĚH KURZU:

Kurzy probíhají o prodloužených víkendech vždy od pátku do neděle. Místem konání je německý poloostrov Rujana, vyhlášený stálými větry a ideálními podmínkami pro výuku kiteboardingu.

Sraz a začátek kurzu je vždy v pátek v 10h v kempu ve Wieku.

Kurzy začínají základním seznámením s kitingem, jeho bezpečným provozováním a teoretickou přípravou. Následuje praktické seznámení s nastrojením kitů a jejich ovládání na zemi.

V další fázi již pokračuje výuka na vodě - naučíte se kita odstartovat a přistát, využívat letové okno a vyzkoušíte si sílu větru při bodydrakingu, kdy se necháte kitem tahat na vodě, zatím bez prkna.

Následuje vrcholná fáze základního kurzu - nácvik jízdy s prknem. Po zvládnutí rozjedu si můžete vyzkoušet první pocity z jízda na vodní hladině...

 Celkový průběh kurzu je limitovaný pouze větrem a vaší fyzickou kondicí!

Konec kurzu je v neděli kolem 14h.

TERMÍNY:

Na kurzy využíváme především prodloužené víkendy od pátku do neděle, termíny všech akcí naleznete v našem kalendáři, termíny letošních Ruján zde:

Pegas termíny Rujána 2017   cena kurz základní cena kurz pokračovací cena trip
10.-12. červen 3 denní kurz, trip sobota až pondělí 6 500 5 500 3 500
16.-18.červen 3 denní kurz, trip pátek až neděle 6 500 5 500 3 500
23.-25.červen 3 denní kurz, trip pátek až neděle 6 500 5 500 3 500
5.-9. červenec 5 denní kurz, trip středa až neděle 9 500 8 500 6 000
21.-23.červenec 3 denní kurz, trip pátek až neděle 6 500 5 500 3 500
5.-7.srpen 3 denní kurz, trip sobota až pondělí 6 500 5 500 3 500
11.-13.srpen 3 denní kurz, trip pátek až neděle 6 500 5 500 3 500
25.-27.srpen 3 denní kurz, trip pátek až neděle 6 500 5 500 3 500
8.-.10.září 3 denní kurz, trip pátek až neděle 6 500 5 500 3 500
28.9.-1.10. 4 denní kurz, trip   8 000 7 000 5 000
poslední termín 2017, ukončení kurzů na Rujáně. Možno zvolit i klasický 3denní kurz/trip          
           
V červenci a v srpnu je možné domluvit také individuální termíny na kurzy i tripy.  

Přihlášeným zájemcům rozesíláme info o termínech e-mailem.

PŘIHLÁŠENÍ DO KURZU:

Přihlásit do kurzu se můžete osobně v naší prodejně Pegas, Švábky 2, Praha 8, telefonicky na čísle 242 413 083 nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Na základě Vaší přihlášky Vám rezervujeme vybraný termín. Tato rezervace Vám platí po dobu jednoho týdne. Během této doby můžete uhradit zálohu 3.000,- Kč (případně celou částku kurzovného) buďto hotově na naší prodejně, složenkou na naší adresu nebo převodem na náš účet. Uhrazením této zálohy máte zajištěné místo ve vybraném termínu.

Do přihlášky nezapomeňte uvést své jméno, telefon a emailovou adresu.

DOPORUČUJEME:

Pro zájemce o kiteboarding bez jakýchkoliv zkušeností s jízdou na vodě doporučujeme vyzkoušet před odjezdem na kurz jízdu na laně - waku. S kitem je sice jízda odlišná, ale základy, tedy výjezd z vody a první metry na vodě, jsou hodně podobné. Můžete potrénovat v okolí svého bydlišt, urychlíte si začátky s kitem a ušetříte tak vzácný čas strávený na ideálním kitovém terénu na Rujáně.

Možností, kam na wake vyrazit, je více, ale velmi doporučujeme využít některý z vleků od WakeMaster. Promyšlená konstrukce těchto vleků nabízí skvělé podmínky právě pro úplné začátečníky. Na laně jste sami a režim tahu vám proto zcela přizpůsobí.  Rozjezdy z vody jsou plynulé, když spadnete, lano se vrátí k vám a můžete tak bez dlouhého plavání pokračovat s dalšími pokusy. A když už opravdu nemůžete, přitáhnou si váz zpátky ke břehu. Umístění jednotlivých vleků, podmínky a rezervace najdete na webu Wakwarealy.cz.

MÍSTO KONÁNÍ KURZU:

Německý ostrov Rujána je vyhlášenou evropskou větrnou lokalitou s možností výuky v mělké vodě.  Uvedené podmínky velmi ulehčí práci a zkrátí časové nároky na zvládnutí základních technik kiteboardingu.

Ubytování v kempu ve Wieku, kemp je velmi jednoduchý ale zpravidla čistý a se základním vybavením (teplá sprcha, toalety, místo na mytí nádobí). Platí se 8,75 Eur za osobu + počítat cca 2 Eur za sprchu, stan atd.

Stravování je možné buďto přímo v kempu nebo v nedalekém přístavu. Doporučujeme ale vybavit se potravinami z domova, což umožní maximální využití času pro výcvik. Nabízíme možnost ohřátí potravin a uvaření vody na čaj, kafe a podobné nápoje.

V omezené míře je možné využít společnou přepravu, v případě zájmu nás kontaktujte.

 

Na kurzy vám můžeme připravit originální zalaminované dárkové poukázky přímo na jméno obdarovaného. Cena certifikátu je 6.590,- Kč.