Pořádání kurzů bylo od počátku nedílnou součástí našich aktivit. Jako jedni z prvních u nás jsme od roku 1990 začali nabízet kurzy paraglidingu. Od roku 2002 jsme nabídku rozšířili o kitové kurzy, které jsme začali pořádat jako první u nás a jsme tak kitovou školou s nejdelší tradicí v ČR!

 Kurzy paraglidingu probíhaly převážně na Rané u Loun. Toto místo je součástí historie českého plachtění, létání na rogalech a nakonec i paraglidingu.

S nástupem nové techniky v podobě motorových krosen a tříkolek jsem postupně začali pořádst i kurzy motorového paraglidingu

Naší školou prošla více jak tisícovka pilotů, někteří z nich se později zapsali do historie nejen českého, ale i světového soutěžního paraglidingu. Je to především Petra Krauzová - Slívová, vícenásobná mistryně světa, Evropy i ČR, dále pak Jirka Koudela a Martin Lexa, úspěšní reprezentanti ČR v motorovém paraglidingu.

Paragliding

     

Motorový paragliding

  

Kitové kurzy jsme začínali pořádat na trávě a především na sněhu - první oficiální snowkiting kurz proběhl na zamrzlém Lipně, kde kity do té doby nikdo nespatřil. Postupně jsme doplnili i kurzy kiteboardingu. V současné době nabízíme všechny tyto varianty - kiteboarding, landkiting i snowkiting kurzy. 

Kiteboarding kurzy 

provozujeme na základně v německé Rujáně s ideálními podmínkami pro výuku.

 

Snowkiting kurzy

probíhají na různých lokalitách v ČR a na Slovensku, především podle aktuálních sněhových podmínek. Nejvíce využíváme spot Adolfov - Krušné hory.

Landkiting kurzy

pořádáme převážně na kitovém spotu "Smeťák" - nejlepší kitové lokalitě v okolí Prahy.

 

 

 

 

 

© 2015 Pegas2000. Všechna práva vyhrazena.
PEGAS, Švábky 2, 180 00 Praha 8
telefon: 242 413 083
mobil: 603 15 25 23
e-mail: pegas(at)pegas2000.cz

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. SOUHLASÍM
logo