ZÁKLADNÍ KURZ MOTOROVÉHO PARAGLIDINGU

Kompletní kurz pro zájemce o motorový paragliding. Určený pro začínající piloty, kteří nemají s létáním dosud žádné zkušenosti.

 

Během kurzu se naučíte vše, co potřebujete vědět a umět pro získání pilotního průkazu PPG – pilot motorového padákového kluzáku.

V první fázi kurzu se naučíte ovládání padáku na zemi – kontrola křídla, správná příprava na start, nácvik startů a ovládání křídla. Po zvládnutí této části následují první lety s malým převýšením (kolem 10-20 metrů) – nácvik startů, zatáčení a přistání do vymezeného prostoru. V této fázi budete již ve spojení s instruktorem pomocí vysílačky. Průběžně vás budeme seznamovat také s teorií, která je nezbytnou součástí bezpečného létání a také podmínkou pro získání pilotní licence.

Po bezpečném zvládnutí této části kurzu budete připraveni na hlavní část kurzu – motorové létání. Začíná se opět nácvikem startů, tentokrát již s krosnou na zádech, ale bez nastartovaného motoru. Jakmile zvládnete tuto část, jste připraveni na svůj první let!

Cílem této části kurzu je nácvik motorových startů, ovládání křídla ve vzduchu a přistání. Součástí je také teoretická příprava zaměřená na motorové létání.

Rozsah kurzu je 7 dní.

Cena kurzu:

základní: 12.500,- K

cena s komplet vlastním vybavením: 10.000,- K

cena při objednání kompletu během kurzu: 7.000,- Kč. V tomto případě máte zdarma zalétání motorového kompletu technikem LAA a vyřízení formalit nutných pro získání technického průkazu na motorový komplet.

Každý účastník kurzu je pojištěn proti škodám způsobeným vůči třetí osobě. Motorový komplet není pojištěn. Žáci se svým podpisem na přihlášce do kurzu zavazují uhradit veškeré škody, které při výcviku na vybavení způsobí – neplatí pro výcvik na vlastním vybavení!

V ceně kurzu máte zajištěno:

·         péči instruktora

·         zapůjčení kompletního vybavení (krosna, padák, záložní padák, helma, vysílačka) pro každého účastníka (v základní ceně)

·          výuku teorie a praxe podle platných předpisů

·         plnění podmínek pro získání pilotního průkazu

·         pojištění vůči škodám třetí osobě

·         registrace průběhu kurzu na Osobním listě pilota

·         při létání kontakt s instruktorem pomocí radiostanic pomocí speciální letecké přilby

V ceně není zahrnuto:

·         úhrada prolétaného benzínu a oleje (spotřeba benzínu cca 10 l, což odpovídá cca 3 hod ve vzduchu)

·         doprava

·         závěrečné přezkoušení

·         poplatek LAAČR za vydání pilotního průkazu

Termíny kurzů:

Tyto kurzy jsou řešeny individuálně po dohodě s instruktorem a v závislosti na předpovědi počasí.

Místo konání:

Individuální, po dohodě s instruktorem. Doporučeným a nejvíce využívaným místem je okolí letiště Vlašim, kde máme stabilní zázemí a ideální podmínky pro výcvik.

Vybavení:

pevná nadkotníková obuv s pevnou podrážkou

oblečení chránící celé tělo při pohybu v terénu

tenké prstové rukavice (doporučené)

Všeobecné podmínky účasti na kurzech:

  • lékařská prohlídka od leteckého doktora v osobním listě nebo na výměnném listě (formulář na recepty od lékaře) se zněním „Schopen pro paragliding“  (postačí s sebou na kurz)
  • odevzdaná vyplněná a podepsaná přihláška (postačí s sebou na kurz)
  • minimální věk 16 let  (u nezletilých účastníků souhlas zákonných zástupců), horní věková hranice není omezena

Přihlášení:

Přihlásit do kurzu se můžete osobně v naší prodejně Pegas, Švábky 2, Praha 8, telefonicky na tel. čísle 242 413 083 / 602 189 420, nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Do přihlášky uveďte také svou hmotnost, abychom pro Vás mohli připravit odpovídající vybavení.


Na tyto kurzy Vám můžeme připravit originální dárkové poukázky přímo na jméno obdarovaného.