Snowkiting expedice Hardangervidda duben 2016

Eden pro evropské snowkitery - lepší místo tu asi nemáme! "Nekonečné" zasněžené pláně v mírně členitém terénu, relativně snadná dostupnost ze silnice, skvělé sněhové podmínky - co víc si přát?

Pro představu pár fotek z naší výpravy z dubna 2016. Výpravu do ráje snowkitingu jsme si spojili s testem přežití bez kontaktu s civilizací, jen s tím, co jsme si dovezli a dokázali naložit (a odtáhnout) na bobech. Počasí se vystřídalo skoro všechno. Od sluncem zalitých plání plných prašanu v totálním bezvětří i s větrem na velké kity a teplotách na tričko ale i ranních pod - 10 stupňů, přes šněžení, "bílou tmu", teploty kolem 0 a vítr v minimální viditelnosti. Vystřídali jsme 2 základní tábory, na noční stavbu iglů v tom druhém nám dokonce posvítila i polární záře. Z tohoto tábora jsme vyrazlili na 100 km dlouhou výpravu, díky GPS i s návrátem zpět . 

Zážitky vemi intenzivní, v letních tropických vedrech bude určitě na co vzpomínat. Harda je na snowkiting naprosto dokonalá, těžko si představit něco lepšího. Takže snad zase za rok...

Pro ilustraci pár vybraných fotek: