ZÁKLADNÍ 5-DENNÍ KURZ PARAGLIDINGU

Tento typ kurzu je nejvíce využívaný. Naším cílem je, aby účastníci tohoto kurzu získali základní návyky nutné pro bezpečné létání a dokázali se samostatně rozhodovat na základě nabytých teoretických znalostí.

Kurzy jsou určeny maximálně pro osm účastníků, o které se starají dva zkušení profesionální instruktoři. Toto omezení počtu klientů nám umožňuje individuální přístup a maximální zintenzivnění výuky.

Úvodem se seznámíte se základními teoretickými informacemi a  se  součástmi padáku a vybavení. Poté získáváte první zkušenosti s ovládáním kluzáku na zemi, tedy bez odpoutání od země. Po zvládnutí této základní části pokračuje praktický výcvik postupně od nácviku startů s lety v malých výškách  až po lety  s převýšením kolem 140m. Podle schopností účastníků je možné v závěru kurzu  přistoupit také k nácviku svahování - využívání proudění vzduchu k prodloužení doby letu.  Během letu je každý pilot ve stálém rádiovém spojení s instruktorem.  Pořadí samotné výuky teorie, praxe a jednotlivých předmětů budou voleny instruktory dle potřeb a meteorologické situace.

Pro ty, kteří se budou chtít létání dále věnovat, nabízíme možnost kondičních letů nebo pokračovací 3denní kurzy ukončené přezkoušením pro vydání pilotní licence. Základní 5ti denní kurz je také podmínkou pro zájemce o kurzy motorového paraglidingu.

Cena kurzu  7.100 ,- Kč zahrnuje:

  • péči instruktorů
  • výuku teorie a praxe podle platných předpisů a plnění podmínek pro získání pilotního průkazu
  • zapůjčení kompletního vybavení pro každého účastníka
  • pojištění vůči škodám třetí osobě
  • při létání kontakt s instruktorem pomocí radiostanic
  • poplatky za užívání provozní plochy
  • seznámení se záchrannými prostředky
  • seznámení s vybavením a novými směry vývoje

Termíny kurzů a přihlášení:

Termíny kurzu domlouváme individuálně, snažíme se vycházet vstříc Vašim časovým možnostem.

Přihlásit do kurzu se můžete osobně v naší prodejně Pegas, Švábky 2, Praha 8, telefonicky na tel. čísle 603 15 2 523 / 242 413 083, nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Do přihlášky uveďte kromě Vámi preferovaného termínu také svou hmotnost, abychom pro Vás mohli připravit odpovídající vybavení.

Místo konní:

Kurzy probíhají v areálu Raná u Loun. Kopec Raná je vyhlášenou oblastí pro bezmotorové létání a jedním z nejlepších cvičných terénů u nás.

Průběh kurzu:

Začátek:   sraz vždy v sobotu v 9.30, místo srazu u správce areálu Raná (souřadnice 50°24'25.594"N, 13°46'42.961"E).

Konec:   plánované ukončení kurzu je ve středu kolem 16 hodin.

Vybavení:

pevná nadkotníková obuv s pevnou podrážkou

oblečení chránící celé tělo při pohybu v terénu

tenké prstové rukavice (doporučené)

Všeobecné podmínky účasti na kurzech:

lékařské potvrzení v osobním listě nebo na výměnném listě (formulář na recepty od lékaře) se zněním „Schopen pro paragliding“  (postačí s sebou na kurz)

odevzdaná vyplněná a podepsaná přihláška (postačí s sebou na kurz)

minimální věk 15 let  (u nezletilých účastníků souhlas zákonných zástupců), horní věková hranice není omezena

Ubytování:

Možnosti ubytování jsou přímo v objektu areálu Raná, kde probíhá také teoretická výuka. Cena je od 250,- Kč za noc. Dále je možné ubytování ve vlastních stanech v blízkosti tohoto zařízení. V případě zájmu uveďte do přihlášky také požadavek na ubytování, abychom Vám jej mohli rezervovat.

Na tyto kurzy Vám můžeme připravit originální dárkové poukázky přímo na jméno obdarovaného.