POKRAČOVACÍ 3-DENNÍ KURZ PARAGLIDINGU

Tento kurz je určen pro piloty, kteří absolvovali základní 5ti denní kurz paraglidingu a chtějí s létáním pokračovat a získat pilotní průkaz.

 Pro skutečně volné a svobodné létání je nutné získat pilotní průkaz pro paragliding, v základní kategorii označovaný PGA. Toto osvědčení opravňuje k využívání všech oficiálních startovacích a přistávacích ploch určených pro paragliding a dále k využívání vzdušného prostoru v rámci pravidel daných Státní leteckou inspekcí (SLI).

Náplní těchto kurzů je získání větší letové praxe (samostatné lety, ale vždy pod dohledem instruktorů) a doplnění teoretických znalostí. Tento kurz je ukončen jednak přezkoušením z teorie (test znalostí nutných pro získání pilotního průkazu PGA) a jednak praktickými letovými testu. Tyto závěrečné letové testy provádíme se startem pomocí navijáku. Využití navijáku umožní získat pilotům bezpečnou výšku kolem 300 – 450 m nad terénem, která je nutná pro tyto přezkušovací letové testy. Po celou dobu letu je opět pilot ve spojení  s instruktorem pomocí vysílaček.

Po úspěšném ukončení teoretických i letových testů získá pilot osvědčení, které slouží jako podklad pro vydání pilotního průkazu. Pilotní průkazy jsou vydávány Leteckou amatérskou asociací ČR (LAA ČR).

Cena kurzu  3.500 ,- Kč zahrnuje:

  • péči instruktorů
  • doplnění teoretické a praktické výuky podle nutné pro získání pilotního průkazu PGA
  • zapůjčení kompletního vybavení pro každého účastníka
  • pojištění vůči škodám třetí osobě
  • při létání kontakt s instruktorem pomocí radiostanic

Termíny kurzů a přihlášení:

Termíny kurzu domlouváme individuálně, snažíme se vycházet vstříc Vašim časovým možnostem.

Přihlásit do kurzu se můžete osobně v naší prodejně Pegas, Švábky 2, Praha 8, telefonicky na tel. čísle 603 15 2 523 / 242 413 083, nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Do přihlášky uveďte kromě Vámi preferovaného termínu také svou hmotnost, abychom pro Vás mohli připravit odpovídající vybavení.

Místo konání:

Kurzy probíhají převážně v areálu Raná u Loun, starty pomocí navijáku v blízkém okolí tohoto areálu.

Průběh kurzu:

Místo srazu a časový harmonogram bude dohodnut s instruktorem souběžně s určením termínu kurzu.

Vybavení:

  • pevná nadkotníková obuv s pevnou podrážkou
  • oblečení chránící celé tělo při pohybu v terénu
  • tenké prstové rukavice (doporučené)

Všeobecné podmínky účasti na kurzech:

Podmínkou pro přijetí do tohoto kurzu je ukončení základního kurzu paraglidingu (potvrzené na "osobním listě PG"). Přestávka mezi ukončením základního kurzu a zahájením dokončovacího kurzu je maximálně 5 měsíců.

Minimální věk je 15 let (u nezletilých účastníků souhlas zákonných zástupců), horní věková hranice není omezena

Ubytování:

Možnosti ubytování jsou přímo v objektu areálu Raná, kde probíhá také teoretická výuka. Cena je od 250,- Kč za noc. Dále je možné ubytování ve vlastních stanech v blízkosti tohoto zařízení. V případě zájmu uveďte do přihlášky také požadavek na ubytování, abychom Vám jej mohli rezervovat.

Na tyto kurzy Vám můžeme připravit originální dárkové poukázky přímo na jméno obdarovaného. Cena poukázky je 90 kč.

 

      

 

© 2015 Pegas2000. Všechna práva vyhrazena.
PEGAS, Švábky 2, 180 00 Praha 8
telefon: 242 413 083
mobil: 603 15 25 23
e-mail: pegas(at)pegas2000.cz

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. SOUHLASÍM
logo