One - maximální bezpečnost, výborná ovladatelnost a výkon

ONE je křídlo určené pro školy a začínající piloty, které splňuje nejnáročnější bezpečnostní požadavky na tuto kategorii.

 Tyto parametry dokazují výsledky testů podle evropské normy EN, podle kterých dostalo křídlo certifikaci EN-A, tedy maximální bezpečnost, ve všech testovaných režimech.

Při vývoji byly jasně specifikovány tyto požadavky:

  • Bezproblémový start
  • Jednoduchá ovladatelnost
  • Maximální stabilita
  • Odpouštění chyb
  • Odpovídající výkon v termice

 

Bezproblémový start má pro začínající piloty zcela zásadní význam a je to také vlastnost, kterou u křídla ONE ocení jako první. Kluzák startuje velmi snadno s minimálním úsilím pilota, zvedání křídla je plynulé s automatickou stabilizací vrchlíku nad hlavou.

Jednoduchá ovladatelnost výrazně usnadňuje první lety a začínajícím pilotům umožňuje velmi rychlé ovládnutí základů pilotáže. Díky naprosto perfektnímu a bezproblémovému ovládání křídla ONE tak můžete už od prvních letů zažít volnost a radost z létání!

Maximální stabilita je základní podmínkou bezpečného létání především pro začínající piloty.  Při vývoji křídla Pegas ONE jsme se těmto vlastnostem věnovali s maximální důsledností. Výsledkem je opravdu extrémní stabilita ve všech letových fázích včetně mimořádné odolnosti proti čelnímu a bočnímu zaklopení vrchlíku!

Odpouštění chyb pilotáže má zásadní význam opět především pro začátečníky a „sváteční“ piloty. Díky kompletně inovovanému řízení snese ONE i hrubé zásahy a chyby v pilotáži, které by u jiných padáků mohly mít naprosto fatální důsledky. Rovněž reakce padáku na nestandardní letové režimy jsou pomalé a plynule, s minimální změnou směru letu a tlumeným předstřelem křídla.

Výkon křídla – již při prvních letech našich test pilotů jsme byli velmi překvapeni „čistotou“ letu jak při svahování, tak při létání termiky. Vysoká stabilita spolu s velmi dobrou ovladatelností usnadňují využití jak slabých stoupavých proudů, tak i silné stoupání v jádru termiky. K výborným letovým vlastnostem přispívá také velký rozsah rychlostí a malé opadání ve spojení s velmi dobou klouzavostí.

Pegas ONE je vybaven progresivní speedem, který je běžně využívám pouze u křídel vyšších kategorií. Díky této inovaci si padák zachovává své výborné letové vlastnosti i při plně sešlápnutém speedu.

Přistání s novým křídlem ONE je stejně snadné a nenáročné jako vše ostatní.

ONE je díky svým vlastnostem křídlo pro nejširší řady rekreačních pilotů preferujících maximální bezpečnost a klid při létání. Současně je Pegas ONE ideálním křídlem pro kurzy paraglidingu. Křídlo je navíc konstruované tak, aby bylo ho bylo možné bez dalších úprav využívat také pro motorový paragliding.

S kluzákem ONE budou vaše první pokusy o svahování či o termické lety odměněny krásnými zážitky a pocity, které zažívají zkušení piloti na mnohem výkonnějších křídlech.

 

Na výrobu křídla One jsou použity osvědčené materiály - tkanina Porcher a šňůry Cousine. Nosné popruhy jsou rozděleny do 4 řad, přední A – má samostatný popruh na krajní šňůru pro snadnější a bezpečnější zaklapnutí uší. Speed-systém je řešený jako proporcionální, změna úhlu náběhu se rozkládá plynule do všech řad vyvázání.

 

Technická data Pegas One

 

velikost

 

One 26

One 28

počet komor

 

37

37

plocha rozložená

m2

26,8

28,8

plocha letová

m2

21,7

22,7

rozpětí rozložené

m

11,4

11,8

rozpětí letové

m

8,9

9,2

štíhlost rozložená

 

4,9

4,9

štíhlost letová

 

3,6

3,6

střední délka šňůr

m

6,81

697

celková délka šňůr

m

420

440

hmotnost kluzáku

kg

5,6

6

průměry šňůr

mm

1,1 / 1,5/ 1,9

1,1 / 1,5/ 1,9

min. rychlost

km/hod

22

22

max. rychlost*

km/hod

39/49

39/49

opadání        

m/s

1,1

1,1

klouzavost

 

8,1

8,1

letová hmotnost**

kg

70-95

85-110

certifikace

 

EN - A

EN - A

* rychlost při vypuštěných řídících šňůrách / max. sešlápnutý speed
** letová hmotnost včetně vybavení pilota cca 17 kg

 

Data Pegas ONE:

 

 

     

© 2015 Pegas2000. Všechna práva vyhrazena.
PEGAS, Švábky 2, 180 00 Praha 8
telefon: 242 413 083
mobil: 603 15 25 23
e-mail: pegas(at)pegas2000.cz

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. SOUHLASÍM
logo