onas1122

O nás - historie paraglidů a kitů v Čechách

PEGAS - tradice od roku 1989

Pod značkou Pegas vyrábíme padákové kluzáky již od roku 1989. Oficiální výrobu jsme zahájili ještě za starého režimu, získat v tehdejších podmínkách povolení k výrobě padákových kluzáků bylo zdlouhavé a velmi náročné.

Naše padáky byly jedny z prvních padákových křídel v Čechách vyráběných a Pegas je dnes firmou s nejdelší tradicí vlastního vývoje a výroby padákových kluzáků u nás. Od začátků tohoto fascinujícího sportu jsme se podíleli na jeho rozvoji a rozšíření.

Výroba „křídel“ začala padáky obdélníkového půdorysu označovaných jako BIG X – v té době nejrozšířenější typ, který vycházel ze seskokových padáků, a je předchůdcem všech dnešních paragliderů.

V roce 1990 jsme zahájili výrobu prvních padáků typu „elipsa“ pod označením „Fazole“. Tato “křídla“ ve své době představovala zásadní posun ve vývoji a letových vlastnostech padákových kluzáků a nastartovala současný celosvětově respektovaný vývoj a výrobu padákových kluzáků u nás.

 

View the embedded image gallery online at:
http://pegas2000.com/pegas2000-o-nas#sigFreeId60269e1ace

Od roku 1994 používáme při vývoji a výrobě vlastní koncepci softwarového systémy pro design paragliderů.. Tento fakt přispěl k výraznému zlepšení parametrů kluzáků a postupně umožnil bezproblémové využití diagonální technologie a dalších moderních prvků při výrobě kluzáků. Jedním z výsledků jsou speciálně tvarovaná diagonální žebra, která jsou u výkonných křídel používána dodnes.

 Na základě nových typů i prototypů křídel různých výkonností byl v roce 1999 dokončen vývoj křídla Pony. Tento padák znamenal další posun ve vývoji kluzáků, ve své době byl velmi oblíbeným křídlem pro svou bezpečnost, malé opadání a výbornou ovladatelnost. Tento typ přispěl k dalšímu rozšíření paraglidového sportu u nás a pro mnoho pilotů se stal synonymem pro létání pro radost.

Následovala celá řada školních, výkonných, tandemových a soutěžních křídel, sedaček a záložních padáků. V současné době nabízíme křídla pro začínající piloty a rekreační létání a především speciální křídla pro motorový paragliding. Naše aktuální křídla vznikají ve spolupráci s novým vývojovým a testovacím střediskem PG ve Francii.

Postupně jsme rozšířili vývoj a výrobu také nově vznikající sportovní obor – tažné řiditelné draky - kity. První pokusy probíhaly již od roku 1993, ale rozšíření tohoto sporu a první sériová výroba přišla až s rozvojem a rychle vzrůstající oblibou tohoto sportu v zahraničí. Stejně jako u padákových kluzáků patřily i kity Pegas k prvním typům vyráběným u nás, ale i ve světě.

 

View the embedded image gallery online at:
http://pegas2000.com/pegas2000-o-nas#sigFreeIdc7705891de

I u kitů jsme se zaměřili na vlastní vývoj a výrobu vybavení pro powerkiting špičkové kvality. Naše komorové kity jsou srovnatelné s nejnovějšími trendy světového vývoje tohoto mladého a velmi dynamického sportu. V aktuální nabídce máme cvičné kity Pluto a Relax, extrémně stabilní a bezpečné depower kity Chimera G8 ve své již 8. generaci a výkonné uzavřené komorové kity Pivot G2 určené na land, vodu i sníh. Ve vývoji je nový koncept výkonného otevřevřeného komorového kita Revo se zaměřením na využití i extrémních horských podmínkách.

 

View the embedded image gallery online at:
http://pegas2000.com/pegas2000-o-nas#sigFreeId0acfe52afe

Od začátku se také snažíme o kompletní zajištění služeb. Naše škola může nabídnout nejdelší zkušenosti s výukou paraglidingu již od roku 1990 a kite kurzy od roku 2002. Zajišťujeme kompletní servis vybavení pro paragliding a powerkting naší výroby ale i dalších světových značek.