servis

Servis jakéhokoliv kiteboarding vybavení

 

KITE OPRAVY - profesionální kite servis. Opravy komorových i nafukovacích kitů a kitových doplňků.

Nespornou výhodou vybavení Pegas Kitesports jako tuzemského výrobce jsou rychlé a cenově výhodné opravy kitů. Na veškerý servis kitů Pegas poskytujeme slevu 10 %.

V našem servisním středisku provádíme opravy a servis kitů všech značek a typů, a to jak komorových, tak nafukovacích. Náš servis využívají majitelé kitů Ozone, North, Slinshot, RRD, Ocean Rodeo, Flysurfer a dalších značek. Všechny opravy se snažíme vyřídit co nejrychleji (standardně max. do týdne), po dohodě v akutních případech i "na počkání“,  případně během jednoho dne. Při opravách využíváme technologie a zkušenosti s více jak 20ti leté výroby vybavení pro paragliding a powerkiting. Opravy provádíme maximálně šetrně s ohledem na životnost a letové vlastnosti kitů a také s minimálními zásahy do grafického provedení kitů (aby oprava byla co nejméně viditelná).

  • JEDINĚ U NÁS DOSTANETE NA OPRAVY ZÁRUKU 1 ROK A TO I NA TĚSNOST DUŠE V MÍSTĚ OPRAVY!
     
  • KITY MŮŽETE PŘEDAT DO OPRAVY V NAŠÍ FIREMNÍ PRODEJNĚ PEGAS NEBO ZASLAT POŠTOU NA NAŠÍ ADRESU.

V případě posílání poštou doporučujeme doplnit kita plánkem s vyznačením místa poškození a popisem poškození. Nezapomeňte doplnit vače kontakty - telefon, případně e-mail. Kity předávejte do opravy suché a čisté (bez písku!). Mokré a špinavé kity musíme před opravou vyčistit a usušit a tuto službu Vám budeme nuceni připočítat k ceně opravy!

OPRAVY NAFUKOVACÍCH KITŮ

Speciálně na opravy nafukovacích kitů jsme vyvinuli některé originální postupy, které nám umožňují provádět servis v maximální možné kvalitě. Poškození je většinou specifické a proto pro každou opravu hledáme optimální postup a materiály.

Trhliny v ploše vrchlíku opravujeme přelepením samolepicí tkaninou a prošitím. Při opravách se snažíme maximálně respektovat grafické – barevné provedení.

 

Při opravách velkých poškození hlavního bánu využíváme osvědčené kombinace vnitřní samolepicí a vnější pevnostní tkaniny.  Opravené místo prošíváme pevnostním šitím. výsledná pevnost opraveného místa bývá zpravidla větší než u původního materiálu.

Příklad opravy masivního prodření tkaniny hlavního bánu na velké ploše - při opravě jsme se snažili o co nejmenší narušení vzhledu kita:

Při větším poškození hlavního bánu dochází většinou také k protržení vnitřní duše. Také na tyto opravy jsme vyvinuly originální způsob opravy, při kterém nedochází k žádnému zeslabení opravovaného místa a tedy ani ke snížení životnosti duše. Tento postup je vhodný i pro opravy těch největších poškození duše.

    

 Opravujeme i veškeré "nestandardní" poškození, například vytržení vývazu kita. Tato oprava vyžadovala specifický postup, aby nový vývaz vydržel extrémní zatížení.

Uvedené postupy a technologie nám dovolují poskytovat na opravy plnohodnotnou 1letou garanci a to i natěsnost duše v místě opravy! Součástí oprav bánu nebo duše je také kontrola nafouknutého kita a těsnosti opravené duše.

 

Orientační ceny nejčastějších oprav:

  • ·         výměna poškozené šňůry 350 - 500,- Kč
  • ·         oprava látky samolepící tkaninou od 120,- Kč
  • ·         oprava roztrženého žebra (komorové kitů) od 500,- Kč
  • ·         výměna dílu u komorového kita 300 - 900,- Kč
  • ·         oprava poškozené - přetržené ovládací šňůry (mezi hrazdou a kitem) cca 350 - 450 Kč
  • ·         oprava - zalepení - hlavního bánu (duše) včetně zpětné instalace duše od 900 Kč

Příplatek za čištění vrchlíku - v případě nutnosti odstranění písku, bahna, hlíny nebo vysušení kita před opravou připočítáváme navíc 100 - 300 kč podle stupně znečištění!

 

Technické prohlídky

Součástí této prohlídky je celková kontrola tkaniny, délek a stavu šňůr, případně hrazdy a dalších doplňků. Doporučujeme provádět tuto prohlídku před začátkem nové sezóny. Tyto služby poskytuje vybavení Pegas Kitesports za cenu 120,- Kč. Pro ostatní značky je cena 300,- Kč, cena neobsahuje kontrolu délek šnůr a případné letové testy.

 

Pokud se chystáte zakoupit použité vybavení a nejste si jisti jeho stavem, můžeme vám vše zkontrolovat, případně odhadnout cenu.